קידום אתרי וורדפרס – למה WordPress כזאת פופולארית?

אם תשאלו היום כל מקדם אתרים לפני בניית האתר שלכם על איזו פלטפורמה הוא ימליץ לכם לבנות את האתר, סביר יהיה להניח שרוב רובם של מקדמי האתרים ישיבו לכם שמבחינת קידום אתר וורדפרס היא הפלטפורמה המומלצת מבחינתם.

הסיבה לכך, היא שוורדפרס נחשבת לפלטפורמה שקל יותר לקדם בדפי תוצאות החיפוש של מנועי החיפוש המובילים, בין היתר בגלל התכונות המתקדמות שהיא מציעה.

קידום אורגני לאתרי וורדפרס הוא תהליך שהוכח שוב ושוב כאפקטיבי ויעיל ביחס לאלטרנטיבות, בין היתר משום שוורדפרס היא פלטפורמה המאפשרת למקדם הרבה מאוד עצמאות ויכולת להשפיע על תהליך קידום אתרים בצורה טכנית.

קידום אתרי וורדפרס
קידום אתרי wordpress

למה וורדפרס היא פלטפורמה נוחה לקידום אתרים?

וורדפרס היא מערכת לניהול תוכן אשר מבוססת על קוד פתוח, כלומר, קוד המקור המאפשר התקנה והפעלה שלה נגיש לכל.

אתר וורדפרס שבנוי בתצורת העבודה הזאת ישנם יתרונות וחסרונות, אולם בכל הקשור לעולם של קידום אתרים בגוגל, פלטפורמה המבוססת על קוד פתוח מספקת בעיקר יתרונות.

הנה כמה יתרונות של קידום אתר וורדפרס:

קידום אתר וורדפרס – גמישות מירבית

העובדה שניתן לנתק את מערכת ניהול התוכן משירות האחסון עליו היא מותקנת מאפשרת לבעלי אתרים לבחור את שירות האחסון שמתאים להם בצורה הטובה ביותר מבחינת זמינות האחסון, מהירות האתר שרץ באחסון, אבטחת האתר וכו'.

קידום אורגני לאתרי וורדפרס מתבסס, בין היתר, על היכולת הזאת לשפר את מהירות הטעינה של עמודי האתר ושיפור חווית המשתמש, על ההגנה על פרטיות המשתמשים שעושים שימוש באתר, על שיפור מדדי הזמינות של אתר וורדפרס (כאשר הבוטים של מנועי החיפוש מגיעים שוב ושוב לאתר שאינו זמין עבורם – הדבר פוגע בטווח הארוך גם בקידום האורגני של האתר), ועוד.

הגמישות של וורדפרס לשינויים מאפשרת לבעל האתר לערוך את קוד המקור של האתר, לצמצם פונקציונליות שאינה הכרחית לתפקוד של האתר, להתאים את ממשק הניהול לצרכים של בעל האתר על מנת לשפר את אפקטיביות התהליכים, ועוד.

על מנת לבצע קידום אתרי וורדפרס יכול בעל אתר שמנהל אתר על הפלטפורמה לקבוע כיצד יראה מבנה ה – URL של האתר, להטמיע פירורי לחם שיאפשרו ניווט נוח בין העמודים הפנימיים באתר, ולהטמיע סכמות על מנת לנהל ולנהגיש נתונים מובנים למנועי החיפוש השונים.

הטמעת תגיות מטא

מאחר שוורדפרס היא, כאמור, מערכת ניהול תוכן המבוססת על קוד פתוח, היא מאפשרת שליטה כמעט מלאה על קוד המקור של האתר וכן על תגיות המטא שלו.

תגיות מטא הן תגיות שאינן מוצגות לגולשים כשהם עושים שימוש בדפדפן לצורך גלישה באתר, אולם מוצגות באזורים שונים כמו דפי תוצאות החיפוש בגוגל ומנועי החיפוש השונים, כותרת החלון של הדפדפן ועוד.

באמצעות תגיות מטא ניתן לבצע קידום אורגני לאתרי וורדפרס ביתר קלות. לרוב, בעת עבודת הקידום, מושקעים משאבים בטיוב של כותרות המטא ותיאורי המטא של עמודי האתר.

אלו הכותרות והתיאורים המוצגים לגולשים במנוע החיפוש, אך לא מהווים חלק אינטגרלי מן האתר.

המטרה של עריכה וטיוב של תגיות מטא היא לשכנע יותר גולשים עם כוונת חיפוש איכותית להחליט להקליק על תוצאת החיפוש ולהגיע לאתר.

כאשר הדבר הזה מתרחש בהיקפים גדולים גוגל יכול להתרשם שתוצאת החיפוש הזאת אכן נותנת מענה איכותי לחיפוש שביצעו הגולשים.

וורדפרס מאפשרת, כאמור, התקנה של תוספים אשר מרחיבים את הפונקציונליות של ממש הניהול. ישנם כמה וכמה תוספים בהקשר הזה, אשר יכולים לסייע בעריכה של תגיות המטא באתר.

חלק מן התוספים האלו מציעים יצירת תבניות לתגיות המטא – כך שעמודים שלא עברו עריכה פרטנית יוכלו ליהנות מתגיות מטא בפורמט מוסכם כברירת מחדל.

כאשר מדובר באתרים המכילים אלפים רבים של עמודים, המתודה הזאת מאפשרת לבעל האתר להתמקד בעמודים החשובים לו ביותר מבלי להזניח את תגיות המטא של העמודים האחרים.

קביעת המבנה ההיררכי של האתר
קידום אתר וורדפרס

קביעת המבנה ההיררכי של אתר וורדפרס

כחלק מתהליך קידום אורגני לאתרי וורדפרס, תצטרכו (בליווי של מקדם אתרים), בין היתר, לוודא כי המבנה ההיררכי של אתר וורדפרס תקין ומטויב.

מבנה אתר היררכי תקין הוא בסיס לכל עבודת הקידום.

מבנה היררכי נכון מאפשר לגוגל ולמנועי חיפוש אחרים להבין בצורה טובה יותר במה האתר עוסק, להפנות גולשים ברמת בשלות שונה לעמודים הרלוונטיים באתר, ללמוד על העמודים החזקים יותר והחזקים פחות בהיררכיה, ולייצר דיפרנציאציה בין מקורות המידע השונים באתר.

וורדפרס כפלטפורמה תאפשר לכם לעדכן את ההיררכיה של האתר בקלות ובפשטות, תוך שימוש בממשק הניהול שלה.

הרחבת פונקציונליות באמצעות תוספים

אחת הסיבות לכך שקידום אתרי wordpress הוא תהליך אפקטיבי כל כך היא מגוון התוספים אשר מאפשרים למנהלי אתרים להפוך את תהליך הקידום ליעיל במיוחד.

באמצעות תוספי SEO שונים שתוכלו למצוא, הן בתשלום והן לשימוש חינמי, תוכלו להגיש מפת אתר למנועי החיפוש על מנת לסייע במיפוי ואינדוקס האתר, לבצע הפניות על מנת לטפל בעמודים שהוסרו מן האתר ומקבלים קישורים מעמודים אחרים, לערוך את עמוד ה – 404 המודיע לגולש שהעמוד שביקש אינו נמצא, לסרוק אחר קישורים שבורים הנמצאים באתר ועוד.

תוספים לוורדפרס
תוספים לוורדפרס בשירות קידום אתר וורדפרס

ממשק ניהול נוח

אחד הפקטורים שמשפיעים בצורה הניכרת ביותר על היכולת לקדם אתרים בכלל ואתרי וורדפרס בפרט הוא איכות התוכן.

על מנת לדאוג לכך שתכנים חדשים שנוספים לאתר יהיו מעודכנים כל העת, יש צורך בהשקעת משאבים לצורך מעבר וטיוב של התכנים הקיימים.

יש לציין, כי מדובר בתהליך לא פשוט, סיזיפי שלוקח זמן.

וורדפרס, כפלטפורמה לניהול תוכן, יכולה להקל מאוד על התהליך הזה. הסיבה לכך היא, שבאמצעות ממשק הניהול שלה, קל מאוד למנהל האתר לגשת לעמוד הרלוונטי בלבד ולבצע בו עריכה מיידית. לא זה המצב בפלטפורמות אחרות לניהול תוכן, כדוגמת וויקס.

הטמעת וידאו ותמונות בקלות

לוידאו ותמונות יש חלק מרכזי וחשוב בקידום אתרים בכלל וקידום אתרי וורדפרס באופן ספציפי. וידאו ותמונות יכולים לסייע בהעברה והנגשה של תוכן איכותי ביתר קלות, בהגדלת משך השהיה של גולשים באתר, בהקטנת שיעור הנטישה ובשיפור מדדים רבים נוספים.

וורדפרס מאפשרת לבעלי אתרים להטמיע תכנים מסוג וידאו ותמונות ביתר קלות, להתאים אותם לתצוגה במכשירים שונים, ולהנגיש אותם למנועי החיפוש באמצעות תגית האלט המוצמדת לכל אובייקט. יש להדגיש גם תגת האלט חשובה לצורך הנגשת האתר לבעלי קויות ראיה.

על היתרונות והחסרונות של וורדפרס ולמה כדאי לעבוד עם WordPress

קהילה תומכת של מומחים שונים

כשאתם פועלים לקידום אורגני של אתרי וורדפרס – אתם לא לבד.

וורדפרס היא מערכת פתוחה שסחפה אחריה קהילה גדולה מאוד של מפתחים ומומחי תוכן שונים בכל אספקט שקיים בה. זה אומר שאם תזדקקו לתמיכה בפתרון תקלות שונות המתרחשות באתר, תמצאו איש מקצוע מתאים ביתר קלות.

ליכולת לפתור תקלות בזמן אמת ולא להיות תלויים באג'נדה שלחברה מרכזית אחת שמפתחת את המוצר ישנה חשיבות עצומה מבחינת קידום האתר בגוגל ובמנועי חיפוש אחרים.

לסיכום הנושא של קידום אתרי וורדפרס בגוגל

קידום אורגני לאתרי וורדפרס הוא תהליך שאמנם דורש חשיבה, תכנון, זמן ומשאבים, אך באמצעות הפונקציות השונות שמציעה מערכת ניהול התוכן הזאת, הוא יכול להתבצע באופן אפקטיבי במיוחד.

באמצעות וורדפרס תוכלו לבחור את שירות האחסון עליו מותקן האתר ולדאוג לכך שיהיה זמין, מהיר ובטוח, להתקין תוספים שיקלו עליכם באופן משמעותי את העבודה, לערוך את קוד המקור של האתר על מנת להתאים אותו לצרכים שלכם, וליהנות מן השירותים השונים שמספקים בשוטף מומחים באחת הקהילות החשובות של עולם הבניה והקידום של אתרי האינטרנט.

מלך הקישורים

מלך הקישורים

דניאל זריהן, מי שעומד מאחורי "מלך הקישורים" - הינו מקדם אתרים וותיק ומוערך בארץ, ועוסק ב-SEO משנת 2009. האתר מלך הקישורים מוקדש כולו לנושא שהוא אחד החשובים בעולם ה-SEO - קישורים חיצוניים.

מדריכים נוספים שלא כדאי לפספס

אחסון אתרי וורדפרס – למה זה חשוב?

וורדפרס היא פלטפורמה פופולרית מאוד לבלוגים, והיא הפכה ל-CMS הפופולרי ביותר בעולם. זה גם הפך לחלק בלתי נפרד מעסקים רבים. וורדפרס היא

מחיר פיתוח אפליקציות מעודכן ל 2022

מחיר פיתוח אפליקציות מעודכן ל 2022

אפליקציות הם חלק בלתי נפרד מחיינו ב 2022. בכל טלפון בממוצע מותקנות מעל ל 50 אפליקציות שונות. לאחר תקופת מגפה עולמית בעלי

אתם סגורים על קישורים? דברו איתי עכשיו!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

חייגו עכשיו