קניית קישורים איכותיים – מה הופך קישור לטוב?

מי שעוסק באופן שוטף בקידום אורגני של אתרים יודע, שלקישורים יש תפקיד חשוב בכל הקשור לקידום האתר. כאשר אתרים וקישורים חיצוניים מפנים מתוך עמודי האתר שלהם לאתר המקודם, יש בכך כדי לסמן למנוע החיפוש שהם ממליצים על התוכן הקיים באתר אליו הם מקשרים.

קניית קישורים איכותיים - מה הופך קישור לטוב?

אולם, הסברה המקובלת בעולם הקידום האורגני של אתרים היא שלא כל הקישורים שווים בערכם. יתרה מכך, יש הטוענים, ובמידה רבה של צדק לאור התרחשויות ואירועים שונים של פגיעה בתנועה האורגנית של אתרים כאלו ואחרים בעבר, שחלק מן הקישורים עלולים אף להזיק לאתר המקושר.

ולכן החלטנו לרכז את כל מה שצריך לדעת על קניית קישורים ועל בניית קישורים כחלק מתהליך קידום אתרים.

לפני הכל – למה בכלל קניית קישורים? בוידאו הבא אני מסביר:

קריטריון מספר 1: רלוונטיות

לאף מקדם אתרים אין את המרשם המדויק על פיו מדרגת גוגל אתרים, ומעריכה את איכות הקישורים בין אתרים. אולם, מקובל יהיה לחשוב כי ככל שהקישור מתבצע בין אתרים רלוונטים בתחומי העיסוק המאפיינים אותם, כך ערכו יעלה.

כיצד אם כן נדע לזהות קישורים איכותיים (לינקים איכותיים) כאשר שאנחנו מבצעים קניית קישורים? מה יוכל להבטיח לנו שקישורים שאנחנו רוכשים יעשו את העבודה על הצד הטוב ביותר? המשיכו לקרוא.

כך לדוגמה, אתר בתחום הטיולים שמכיל מאמר בנושא אטרקציות ברומא, רק סביר שיפנה לאותם אתרי אטרקציות, ואולי אף למקומות דרכם ניתן לרכוש כרטיסים במחיר מוזל. קישור שכזה ייחשב טבעי והגיוני👍

לעומת זאת, קישור מאתר שעוסק בהימורי קלפים וקוביות, לאתר בתחום של מנקי תריסים, הוא, איך לומר זאת בעדינות, מאולץ, מאולץ מידי. ערכו של קישור כזה, אם לא יהיה שלילי, סביר להניח שלא יהיה משמעותי👎

ישנם גם אתרי בלוג העוסקים בקשת תחומים רחבה (למשל: מדעים) ועושים זאת בצורה טובה.

קריטריון מספר 2: סמכות

רוב מקדמי האתרים חושבים שלסמכות האתר המקשר ישנה חשיבות מכרעת הערך הקישור שהוא מעביר לאתר המקושר.

כך, למשל, ערך קישור המתקבל מאתר ynet הוא גדול באופן משמעותי מערך הקישור המתקבל מבלוג זניח שאיש אינו מכיר וקורא.

לכן, כאשר אתם פועלים לבניית פרופיל הקישורים של האתר שאתם מקדמים באופן טבעי, הן אם מדובר בהחלפת קישורים או על קניית קישורים, חשוב יהיה לשלב בו, לצד קישורים ברמה בינונית, גם קישורים מאתרים ברי סמכות, שיספקו ערך גדול יותר לקידום האורגני.

קריטריון מספר 3: מיעוט קישורים יוצאים מן האתר

לצד יתר ההנחות והספקולציות השונות באשר לערכם של קישורים, זו שמאחדת לא מעט מקדמי אתרים גורסת כי ככל שהאתר המקשר ממעט להוציא קישורים, כך גדל הערך של כל קישור שתקבלו ממנו.

✔️ לכן, אחת המשימות שלכם בעת בניית פרופיל קישורים לאתר, היא לאתר קניית קישורים מאתרים ערכיים, בעלי סמכות גבוהה, שלא מוציאים כמות מסיבית של קישורים, ובתדירות גבוהה, לכל דורש.

מעדיפים וידאו? כאן אני מסביר איך לבדוק חוזק של אתר מסוים:

לינקים איכותיים עם ערך מוסף אמיתי

מקובל יהיה לחשוב, שמנוע החיפוש של גוגל מנסה לנתח גם את הערך המוסף האמיתי שמספק הקישור לקהל קוראי האתר המקשר. כלומר, אם הגולש באתר המקשר צורך תוכן ערכי ואמיתי, והקישור נועד לסייע לו להבין סוגיה מסויימת ביתר פירוט והרחבה, סביר יהיה להניח שערכו של הקישור יעלה.

אם, לעומת זאת, מנוע החיפוש יתרשם שהקישור נועד אך ורק לצורך של קידום האתר המקושר, הוא עלול להתעלם מערכו של הקישור, ואף לנקוט בפעולה ידנית כנגד האתר המקושר, מה שיגרום בסבירות גבוהה להורדת הדירוגים של עמודי האתר או הסרתם באופן גורף מדפי תוצאות החיפוש.

💡 חשוב מאוד בהליך קניית קישורים לוודא שהקישור הוא אכן קישור איכותי בעל ערך לגולש כמו שלבעל האתר.

מיקום הקישור

המהדרין סבורים שגם למיקום הקישור באופן יחסי לעמוד שבו הוא מופיע ישנה חשיבות לערך שהוא מעביר לאתר המקושר(לוקיישן, לוקיישן, לוקישן).

כך, למשל, כאשר אתם מנסים למצוא קניית קישור איכותי, דעו שככל שהקישור מופיע גבוה יותר בעמוד המקשר, כך הערך שהוא מעביר גדול יותר. אם לעומת זאת, הקישור מופיע בתחתית העמוד, ייתכן שמנוע החישוב יזהה את הקישור הזה כקישור בעל ערך מופחת.

קישורים נמצאים לא רק בגוף המאמר, אלא גם בתפריטי האתר, בדפי הקטגוריות, ובפוטר האתר. במקרים אלו, כל מקרה לגופו. למשל, הגיוני יהיה שקישור הממוקם בפוטר של האתר ומקשר אל האתר של בונה האתר, יעביר ערך מסויים לאתר המקושר.

למעשה, ככל שמנוע החיפוש יזהה יותר קישורים מסוג זה, הוא יוכל להתרשם שמדובר בבונה אתרים פופולרי, מקצועי, שרבים בעלי האתרים שסומכים עליו. 

עם זאת, קישור בפוטר של האתר מאתר של מסעדה לאתר של חשמלאי, סביר שיעביר פחות ערך ואף יראה כחשוד בעיני מנוע החיפוש, כך שלמעשה, לגבי הערך של קישור כתלות במיקום שלו בעמוד המקשר – כל מקרה צריך להיבחן לגופו.

קישורים איכותיים - קווים לדמותם

קישורים נוספים באותו עמוד

פרמטר חשוב נוסף שמקדמי אתרים נוטים לבחון כאשר הם מחשבים את ערכו של קישור בין אתרים שונים כולל כאשר מדובר על לקנות קישורים שמוגדרים איכותיים, הוא מספר הקישורים היוצאים מאותו עמוד אל נכסים דיגיטליים חיצוניים לאתר. לכאורה, ככל שמספר הקישורים היוצאים מן העמוד הם רבים יותר, כך יורד ערכו של כל קישור.

עם זאת, יש לא מעט מקרים שבהם דווקא ההפך הוא הנכון: מאמר שסוקר מספר ספקי שירותים מובילים, ומקשר לכולם, דווקא יכול לחזק באמצעות קישורים אלו את ההבנה של מנוע החיפוש לגבי רלוונטיות הנושאים בין האתרים, ובאמצעות כך, להעלות את ערכו של הקישור.

✔️ מעוניינים בקישורים איכותיים מבלי לפחד שיזיקו לאתר? במיוחד בשביל זה יצרתי את שירות בניית קישורים כדי לתת לאתר שלכם דחיפה משמעותית בתוצאות החיפוש:

עוד יכול לעניין אתכם בנושא קישורים נכנסים:

רכישת קישורים לאתר היא הדרך המהירה המדוייקת, האיכותית (חשוב לבדוק שהם באמת איכותיים כפי שתארנו במאמר) ביותר כדי להשיג קישורים כחלק מהאסטרטגיה לקדם את האתר.

את הקישורים שלנו תוכלו לרכוש בקלות ותוכלו להיות בטוחים שביצעתם רכישת קישורים מאתרים איכותיים שעומדים בדרישות של גוגל לקידום אתרים.

לפרטים צרו אתנו קשר

אתם סגורים על קישורים? דברו איתי עכשיו!

מלך הקישורים

מלך הקישורים

דניאל זריהן, מי שעומד מאחורי "מלך הקישורים" - הינו מקדם אתרים וותיק ומוערך בארץ, ועוסק ב-SEO משנת 2009. האתר מלך הקישורים מוקדש כולו לנושא שהוא אחד החשובים בעולם ה-SEO - קישורים חיצוניים.

מדריכים נוספים שלא כדאי לפספס

מדריכים נוספים באתר

מדריכים נוספים באותו נושא

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Call Now Buttonחייגו עכשיו