קידום אורגני לעסקים – טיפים המלצות ותובנות

קידום אורגני לעסקים קטנים הפך להיות תחום שירות מבוקש מאוד על ידי בעלי עסקים קטנים. הסיבה לכך, היא שבשנים האחרונות יותר ויותר עסקים עברו לפעול בזירה האינטרנטית, והיו צריכים למצוא ערוצי תנועה של לקוחות שישתלמו לעסק.

אמנם ניתן כיום לייצר תנועה ממגוון רחב של ערוצי פעילות, אך האתגר האמיתי אינו להביא את התנועה לאתר, אלא לגרום לתנועת הגולשים הזאת לבצע פעילות כלשהי, כמו רכישה, התקשרות מול בית העסק והשארת פרטים.

בהיבט הזה, קידום אורגני לעסק הוא אחת מן הפעולות האפקטיביות ביותר שתוכלו לבצע.

מהו קידום אורגני לעסק?

קידום אורגני לעסק הוא תהליך שבו בעל האתר, יחד עם מקדם אתרים מנוסה, פועלים על מנת לשפר את הנראות של עמודי האתר של העסק במנועי החיפוש השונים, אם באמצעות שיפור המיקומים של עמודי האתר עבור ביטויי מפתח ספציפיים, ואם באמצעים אחרים.

מה היתרונות של קידום אורגני לעסקים קטנים?

כאשר תהליך קידום אורגני מבוצע בצורה הדרגתית, שקולה ומחושבת, הוא יכול לייצר יתרונות רבים ומשמעותיים לבית העסק. נסקור כאן כמה מהם:

☑️ מיצוב בית העסק כאוטוריטה בתחום

איך נוצרת סמכות של בית עסק בתחום? מן הסתם, לא כאשר בית העסק מעיד על עצמו, אלא כאשר גורם אובייקטיבי הוא זה שמעיד עליו.

בכל הקשור למנוע החיפוש של גוגל, הוא נחשב לכלי אובייקטיבי שפועל ללא משוא פנים.

כאשר בית העסק שלכם מדורג גבוה עבור ביטויי מפתח כלליים רלוונטיים, לומדים הגולשים העושים שימוש במנוע החיפוש, כי ככל הנראה יש לבית העסק שלכם את הסמכות והוא מהווה אוטוריטה בתחום, במידה כזאת שמנוע החיפוש בחר לתת בו אמון.

☑️ בראיית עלות תועלת כך מתקבלת התנועה האפקטיבית ביותר

ישנם כמובן ערוצי שיווק נוספים שיאפשרו לכם לייצר תנועה של גולשים לבית העסק, ואפילו בטווח זמן שהוא מיידי. עם זאת, תנועה המתקבלת מערוץ הקידום האורגני היא התנועה האיכותית ביותר שניתן לייצר עבור תקציב נתון.

יתרה מכך, ככל שתהליך הקידום יבוצע לאורך זמן וייצר הישגים טובים יותר, אזי עבור אותו תקציב נתון תוכלו לייצר תנועה רבה יותר לאתר, שהיא גם איכותית יותר.

☑️ לא צריך להתמודד עם קליקים של מתחרים

כאשר אתם בוחרים בערוץ של קידום אורגני לעסק, אתם לא נדרשים להתמודד מול הקלקות של מתחרים שמטרתם לנצל את תקציב הפרסום שלכם, מבלי שתהיה לכם האפשרות לייצר מן התנועה המתקבלת הכנסה.

בתהליך קידום אורגני, גולש יכול להקליק כמה פעמים שהוא רק רוצה על תוצאת החיפוש המובילה אליכם, ואתם לא תידרשו לשלם על הקלקות אלו.

יתרה מכך בעולם שבו החלטות על רכישה של מוצרים או שירותים יקרים לוקחות זמן רב, וכרוכות בבדיקות חוזרות ונשנות באתר, כניסות מרובות של גולשים לא יצריכו מכם, בשיטת הקידום האורגני לעסקים קטנים, לשלם בכל פעם מחדש על כניסות כאלו.

☑️ אפשר לבנות לאורך זמן נכס דיגיטלי

יתרון ברור נוסף של ערוץ הקידום האורגני לעסק הוא העובדה שכאשר התהליך מתבצע באופן מקצועי, הוא מאפשר להפוך את אתר האינטרנט למוקד עליה לרגל של תנועה איכותית של גולשים שממוקדים בתחום – או במילים אחרות, ייצור נכס דיגיטלי משמעותי. בהמשך, ניתן לנצל את הנכס הזה על מנת לייצר ממנו לידים לבעלי מקצוע שונים, או למכור ולהשכיר את הנכס, כרצונכם.

☑️ מתקבלת תנועה גם עבור ביטויים שלא טורגטו במהלך הקידום

בניגוד לתהליך קידום ממומן, שבו אתם נדרשים להגדיר במדוייק עבור אילו ביטויי חיפוש תרצו שהמודעה שלכם תופיע, ואז עליכם לבצע מיפוי מלא של מילות המפתח האלו, בתהליך של קידום אורגני אתם יכולים ליהנות מתנועה של גולשים אשר מבצעים חיפושים של ביטויים שונים ומשלימים, גם אלו שלא מיפיתם בשלב הראשוני של מחקר מילות המפתח של הארגון.

☑️ אפשר ליהנות מתנועה במנועי חיפוש אחרים

חשוב יהיה לזכור ולשים את הדברים על השולחן: גוגל איננה מנוע החיפוש היחיד.

מנועי חיפוש אחרים משמשים גולשים שונים בנסיבות כאלו ואחרות, והם עושים שימוש בעקרונות דומים לאלו שמשתמשת בהם גוגל בקביעת הדירוג של תוצאות החיפוש.

כאשר אתם מבצעים את האופטימיזציה הנדרשת למנוע החיפוש של גוגל, אתם, למעשה, מבצעים אופטימיזציה, בין אם תירצו או לא תירצו, גם למנועי חיפוש אחרים, ויכולים ליהנות גם מתנועה שתתקבל ממנועי חיפוש אלו.

☑️ תנועת הגולשים נחשבת לאיכותית וממירה יותר

קידום אורגני לעסק הוא תהליך שיכול לייצר עבורכם תנועה איכותית יותר של גולשים, כאמור.

במה הדברים לידי ביטוי? ובכן, בתהליך של קידום אורגני תצליחו להמיר שיעור ניכר יותר של גולשים המגיעים לאתר, וכן להגדיל את הרווח שתייצרו מכל אחד מן הגולשים האלו.

זאת הסיבה, שבראיית עלות תועלת תהליך קידום אורגני נחשב לאפקטיבי במיוחד.

איך מבצעים קידום אורגני לעסקים קטנים?

אחרי שהבנו שלתהליך קידום אורגני לעסק ישנם לא מעט יתרונות, בואו ננסה להבין איך, למעשה, מבצעים קידום אורגני לעסקים קטנים.

ובכן, בגדול, ניתן יהיה לחלק את הטיפול השוטף בתהליך הקידום האורגני לששה עולמות תוכן שונים, בואו ננסה לסקור אותם כעת:

מה מבצעים בעלי אתרים ומקדמים כדי לקדם אורגנית עסקים קטנים?

יצירת תוכן איכותי

מייצרים תוכן איכותי

תוכן הוא תנאי הכרחי, גם אם לא מספיק בכל תהליך קידום אורגני. הסיבה לכך, היא שתוכן הוא מלכתחילה התכלית שבגללה הגולש מבצע את החיפוש במנוע החיפוש.

💡 כאשר גולש מגיע אליכם לאתר, הוא זקוק למענה איכותי לשאילתא שביצע.

כדי לסייע בתהליך קידום אורגני לעסקים קטנים, עליכם יהיה לוודא כי האתר המקודם מכיל תוכן רב ואיכותי, שמתעדכן באופן תדיר, מופץ בערוצים הרלוונטיים, מייצר ערך מוסף אמיתי, ומעודד גולשים לנקוט בפעולה מסוימת.

אופטימיזציה למנועי החיפוש

מבצעים אופטימיזציה של התוכן למנועי החיפוש

כפי שציינתי קודם לכן, תוכן הוא לא תנאי מספיק להצלחה של תהליך קידום אורגני.

כדי שמנועי החיפוש השונים יוכלו להעריך את התוכן המוטמע באתר, תצטרכו לבצע התאמות שונות כדי להנגיש את התוכן הזה למנועי החיפוש.

מה כוללות ההתאמות האלו?

☑️ התאמת עמודי האתר לתצוגה במכשירי מובייל
☑️ מבנה היררכי נכון של האתר
☑️ טיוב תגיות המטא באתר
☑️ שיפור מהירות הגלישה והטעינה של העמודים באתר
☑️ שילוש קישורים פנימיים באתר
☑️ שילוב מילות המפתח במקומות אסטרטגיים באתר ועוד ועוד.

בניית פרופיל קישורים

בונים פרופיל קישורים איכותי

קידום אורגני לעסק לא יוכל להצליח בלי בניה מדורגת, איכותית, וסיסטמטית של פרופיל קישורים לאתר. קישורים הם הפניות שמבצעים אתרי אינטרנט אחרים לאתר שלכם, ומהווים סוג של המלצה על התוכן באתר שלכם.

ככל שאתר זוכה לקבל יותר קישורים מיותר אתרים רלוונטים לתחום בו הוא עוסק, ביחס למתחרים, כך הסיכוי שלו להיות מקודם בדפי תוצאות החיפוש הוא גבוה יותר.

איך בונים פרופיל קישורים כזה? הרי הקישורים מתקבלים מאתרים אחרים שאין לנו שליטה עליהם.

ובכן, יש כמה וכמה שיטות לבניה מדורגת ואיכותית של פרופיל קישורים לאתר, ובהן רכישה של קישורים, החלפת קישורים עם בעלי אתרים רלוונטיים אחרים, רישום לאינדקסים, פרסום מאמרי אורח ועוד ועוד.

על מה חשוב להפקיד כאשר בונים פרופיל קישורים לאתר?

בעיקר שיראה טבעי. זה אומר שטקסט העוגן המקשר בין האתרים צריך להתפלג בצורה טבעית, קצב קבלת הקישורים צריך להלום את התוכן, וצריכה להישמר רלוונטיות בין העמוד המקשר והמקושר.

קידום אורגני לעסקים קטנים חייב להתבצע תוך שימוש זהיר במתודת בניית קישורים חיצוניים לאתר.

לשפר את חווית המשתמש

משפרים את חווית המשתמש באתר

עולם תוכן נוסף שחייב לקבל התייחסות בעת קידום אורגני לעסק הוא שיפור מתמיד של חווית המשתמש באתר.

כדי לייצר חווית משתמש טובה באתר, כדאי ליישר קו עם מדדים שונים שפרסמה גוגל בעניין, ובהם קיצור משך הטעינה של אובייקטים גדולים באתר, מידת היציבות של התצוגה באתר, ושיפור משך הזמן עד לקבלת אינטראקטיביות של הגולש עם עמודי האתר השונים.

ערוצי שירות משלימים

פועלים בערוצי שירות משלימים

כדי להוכיח לגוגל ולמנועי חיפוש אחרים שאתם אכן מהווים אוטוריטה בתחום, חשוב יהיה שתהליך קידום אורגני לעסק ילווה בפעילות בערוצים משלימים, מחוץ לאתר.

ערוצים כאלו יכולים להיות דף פייסבוק מצליח, קהילה אינטרנטית, ניהול ערוץ יוטיוב, פרסום מאמרים בלינקדאין וכו'.

באמצעות הפעילות הזאת תוכלו גם לרתום גולשים לקשר אליכם ולאזכר את שמכם ברשת, מה שיסייע לתהליך הקידום.

יצירת שיתופי פעולה

מייצרים שיתופי פעולה בתחום

פעולה נוספת שחשובה להצלחת תהליך הקידום היא יצירת שיתופי פעולה עם עסקים משלימים בתחום הפעילות שלכם.

באמצעות שיתופי הפעולה האלו יכול להתרשם מנוע החיפוש כי אתם מהווים גורם מקובל בתחום הפעילות שלכם ושאתם גורם בר סמכא ומהימן שניתן לבטוח בו.

לכן, בכל תהליך קידום אורגני לעסקים קטנים, חשוב יהיה לשלב תהליך של מיפוי עסקים הפועלים בתחום שלכם, ושאיתם תירצו לשתף פעולה ולייצר ערך מוסף לגולשים.

אם הגעתם עד כאן קבלו עוד טיפים ודגשים לקידום אתרים לעסקים


אתם סגורים על קישורים? דברו איתי עכשיו!

מלך הקישורים

מלך הקישורים

דניאל זריהן, מי שעומד מאחורי "מלך הקישורים" - הינו מקדם אתרים וותיק ומוערך בארץ, ועוסק ב-SEO משנת 2009. האתר מלך הקישורים מוקדש כולו לנושא שהוא אחד החשובים בעולם ה-SEO - קישורים חיצוניים.

מדריכים נוספים שלא כדאי לפספס

מחיר פיתוח אפליקציות מעודכן ל 2022

מחיר פיתוח אפליקציות מעודכן ל 2022

אפליקציות הם חלק בלתי נפרד מחיינו ב 2022. בכל טלפון בממוצע מותקנות מעל ל 50 אפליקציות שונות. לאחר תקופת מגפה עולמית בעלי

קידום אתרי מג'נטו

קידום אתרי מג'נטו

מג'נטו היא פלטפורמת המסחר האלקטרוני הפופולרית ביותר עם קוד פתוח ברחבי העולם, ואין ספק שהיא בחירה מועדפת עבור אנשים רבים הודות לתכונות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

חייגו עכשיו